13. kolo Slovnaft extraligy

17.10.2008 Celý región

HK Ardo Nitra - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 47. Kudrna (H. Ručkay, Gálik) - 59. Marcel Haščák (Fabian), 65. Michal Lukáč (Buc, Kasík)
Vylúčení: 3:5 na 2 min
rozhodovali: Krist - Gašparík, M. Valach
2205 divákov

Nitra: Falta - Halász, M. Výborný, M. Školiak, Kudrna, Hranáč, Poláček, Zajac, König, - Gálik, Bednařík, Rumpel - Barčák, Poljaček, H. Ručkay - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Hronský, Čunderlík, Ecker
Poprad: Melicherčík - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malinský, Bakoš - A. Kroták, A. Lapšanský, Kolusz - Marcel Haščák, Jarolín, Buc - Bartánus, Holečko, Martin Slovák - Piatak, Michal Lukáč, Martin Segľa

Prvá dvadsaťminútovka sa kvalitou nedostala cez priemernú extraligovú úroveň. Obom mužstvám chýbala v útoku myšlienka i ľahkosť. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval Poprad, no Buc minul. V prvej tretine ešte zaujala nitrianska 90-sekundová presilová hra o dvoch hráčov, ale okrem tvrdých striel od modrej čiary veľa vzruchu pred Melicherčíkom nepriniesla. Skóre potom mohol otvoriť hosťujúci Lapšanský, svoju šancu však nevyužil. Rovnako pochodil aj Nitran Ručkay. Druhé dejstvo zmenu hry neprinieslo. Príliš veľa osobných súbojov v rozháranom hokeji nemohlo ulahodiť oku diváka. Otvárací gól zápasu mohla priniesť akcia aktívneho Ručkaya, ale Melicherčík bol proti. Na Nitranov sa usmialo šťastie v 33. min, keď dobrý teč Kolusza presvišťal okolo pravej Faltovej žŕdky. Tento poľský útočník mal dobrú príležitosť aj v 40. min, ale prudkou strelou tesne nad ľadom znova minul pravú žrď. Posledná časť zápasu napokon priniesla zmenu skóre. V 47. min Ručkay obkorčuľoval bránku, spoza nej nabil Kudrnovi, a ten strelou z prvej trafil ideálne. Poprad mohol odpovedať už o minútu, Lapšanského pohľadné sólo sa však skončilo na Faltovi. Poprad musel pritlačiť, čiastočne sa mu to aj darilo, no Nitra umne bránila vo vlastnom pásme. Takpovediac z ničoho mal druhý gól Nitry na hokejke T. Chrenko, ale samostatný nájazd dobre nezakončil. Sedemdesiattri sekúnd pred koncom putoval na trestnú lavicu Poláček, a tak sa Popradu naskytla ideálna možnosť na vyrovnanie. Tréner hostí odvolal z bránky Melicherčíka a Podtatranci dokázali vyrovnať zásluhou dôrazu Haščáka. Zápas napokon dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol 18 sekúnd pred jeho koncom Popradčan Lukáč.

Jiří Kučera, tréner Nitry: "Už druhý zápas sme prehrali v poslednej minúte. Je to pre nás trochu nešťastné. Juniori si dve tretiny odviedli svoju prácu a keď sme poslednú časť hry hrali so skúsenými hráčmi, prišla chyba a vyrovnanie. To sa nemôže stávať. "
Tibor Turan, tréner Popradu: "Vedeli sme, čo nás čaká. Musím priznať, že chlapci dnes dodržali taktické pokyny. Prízvukovali sme im, že to bude zápas o jednom góle. Napokon sme ho dostali, avšak do poslednej minúty som veril, že vyrovnáme. Hrali sme úplne inak ako pred dvoma týždňami. "

SkiPark MHK Kežmarok - MsHK Garmin Žilina 3:5 (0:0, 0:5, 3:0)
Góly: 44. Šechný (Schneider, P. Segľa), 49. P. Segľa (Drotár, Šechný), 57. Mašlonka (Čížek) - 21. R. Krajči (R. Stantien, Turoň), 25. M. Kokavec (Koložváry, R. Krajči), 26. Pleva (R. Krajči, R. Stantien), 30. Hriňa (Koložváry, Sivák), 37. Javín (R. Krajči)
Vylúčení: 4:7 na 2 min
rozhodovali: P. Grečko - Kalina, M. Korba
600 divákov

Kežmarok: Klempa (26. Budai) - Gurčík, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, J. Hrubý, M. Žemba, Schneider, Mašlonka - Škovira, Palovčík, Jasovský - P. Segľa, Šechný, P. Drotár - Bednár, Pavličko, Fedor - Čížek, Svitana, Havíra
Žilina: Ševela - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák - R. Krajčí, Pleva, R. Stantien - Sivák, Koložváry, M. Kokavec - Jabrocký, Škoda, Važan - Brandis, Hajnik, V. Baláž

Úvodná tretina priniesla v Kežmarku opatrný hokej. Obe mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany a tak diváci veľa vzruchu pred bránkami nevideli. Na gólovú šancu museli diváci čakať až do 16. minúty, v ktorej Jasovský spomedzi kruhov neprekonal Ševelu v bránke Žiliny. Na druhej strane brejk Kokavca vychytal v 18. minúte bravúrne Klempa, preto po 20 minútach bol stav 0:0. Na začiatku druhej tretiny však už diváci góly videli, no iba v sieti domáceho mužstva. Najskôr sa po 40 sekundách presadil Krajči, neskôr Kokavec i Pleva a zrazu hostia po šiestich minútach viedli o tri góly. Ani zmena na poste brankára, keď Klempu vystriedal Budai, nepriniesla oživenie v hre Kežmarku. Naopak, štvrtým gólom Hriňu v polovici stretnutia si hostia iba poistili vedenie a tri minúty pred koncom tretiny gólom z presilovky stanovili stav na 5:0 vo svoj prospech. Diváci sa gólu v sieti súpera dočkali až v 44. minúte, keď si tohtoročný gólový účet otvoril Šechný, ktorý hral svoj prvý zápas v drese Kežmarku po príchode z Popradu. Keď v 49. min domáci Segľa dal z presilovky druhý gól Kežmarku, hra nabrala spád. Domáci vrhli všetko do útoku a naraz sa bolo na čo pozerať. Zo záverečného tlaku však vyťažili iba gól Mašlonku, ktorým skorigovali na konečných 3:5.

Jerguš Bača, asistent trénera Kežmarku: "Po vyrovnanej prvej tretine sme zápas v druhej časti nekoncentrovanou hrou premrhali. Všetko je to v hlavách hráčov, lebo až v situácii, keď nemáme čo stratiť, hráme dobre. "
Ján Šterbák, tréner Žiliny: "Dve tretiny sme hrali dobre, v tretej tretine sme nepochopiteľne poľavili, súper zvýšil útočnú aktivitu a zápas sme si zbytočne zdramatizovali. "

HK Orange "20" - HK 36 Skalica 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Góly: 11. A. Bezák (Mertel), 31. Mertel (Štajnoch, Ďaloga) - 9. J. Mikúš (Zálešák, M. Ivičič), 34. M. Ivičič (J. Mikúš), 37. R. Školiak (Kocák), 54. Pálffy (M. Ivičič), 55. Pálffy (Ďurák, R. Školiak), 60. R. Školiak (Kocák, Gula)
Vylúčení: 7:8 na 2 min
presilovky: 1:3
rozhodovali: Krpelec - Orolin, Snášel
611 divákov

HK Orange "20": Kotvan - Ďaloga, Štajnoch, Vizváry, J. Brejčák, Deyl, Košecký, Pekar, Lisoň - Mertel, O. Rusnák, A. Bezák - Hrivík, Mišura, Uhnák - Tybor, Grošaft, Molnár - Vyletelka, Kopecký, Slávik
Skalica: Rybár - M. Ivičič, Gründling, Beňa, Jendek, Škadra, Ďurák, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kutálek, R. Školiak, R. Hartmann - T. Višňovský, Kocák, Pašek - F. Novák, Horský, Šátek

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 7. J. Markovič (Lipiansky, T. Tatár), 52. Cebák (Hvila, Lipiansky), 57. Hvila (Lipiansky, Juraško), 59. Lipiansky (Hvila) - 13. Kriška (Richard Huna, Róbert Huna), 41. Halaj (J. Cibuľa)
Vylúčení: 3:3 na 2 min
rozhodovali: Rudý - M. Orolin, Tvrdoň
1961 divákov

Zvolen: J. Laco - Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, J. Malinský, Valach, Kolafa - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, Turek, D. Vrbata - J. Markovič, Lipiansky, T. Tatár - J. Čierny, Dubec, Lelkeš
L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman, Fiala - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, Kuric, Tomášek - M. Oravec, Durdiak, F. Zúbek

Dukla Trenčín - HC´05 Banská Bystrica 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 6. Homer (A. Nedorost, V. Nemec), 40. A. Nedorost (V. Nemec), 60. Valčák (trest. strieľanie) - 5. Jánoš (Ľ. Sabol, Igor Majeský), 22. M. Dian (Češík, Škvaridlo)
presilovky: 2:0
rozhodovali: Kubuš - Gajan, Tornay
3150 divákov

Trenčín: Kováč - Homer, P. Mikuš, Bobček, Gábriš, Fatyka, Urban, J. Mikuš, Křetinský - A. Nedorost, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Valčák, Paroulek - Lelenas, M. Trochta, Čacho - T. Radulay, O. Ďuriš, E. Hartmann
B. Bystrica: I. Petrík - P. Frühauf, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Paľov, Tomaška - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - J. Babic, Štolc, M. Ižvolt

Slovan Bratislava - MHC Martin 3:2 (1:1, 1:1, 0:0) po predĺžení
Góly: 6. Uram (Kukumberg, Kropáč), 28. Sersen (Vaic, Lažo), Uram v predĺžení - 14. M. Beran (Török, I. Dornič), 37. Török (Beran, J. Polák)
Vylúčenia: 7-11
Presilovky: 1:1
Rozhodcovia: Lokšík Peter, Müllner Róbert, Šefčík Peter
divákov: 4946

Slovan: Hovi - Pavlas, Hančák, Bohunický, M. Hruška, Devečka, Sersen, Petré - Kuľha, Hreus, Hujsa - Lažo, Döme, Vaic - Uram, Kukumberg, Kropáč - Liščák, Baček, Gráčik
Martin: Dzubina - Kolba, Vantroba, J. Polák, Babka, I. Ďatelinka, Klepáč, Drgoň, Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, Themár